|
Loading... The Most Beautiful Libraries in the Worlddoor Guillaume de Laubier
LibraryThing aanbevelingenAanbevelingen van ledenBezig met laden...
niet
waarschijnlijk niets voor jou
waarschijnlijk iets voor jou
wel
zeker iets voor jou Meld je aan bij LibraryThing om erachter te komen of je dit boek mooi zult vinden. geen besprekingen | voeg een recensie toe
Verwijzingen naar dit werk in externe bronnen.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Boekbeschrijving |
|
Included are national, scholarly, and religious libraries from 12 countries, which have in common a distinguished heritage and an architectural setting that emphasizes art and culture. The accompanying text traces the history of libraries to the present day, and describes how they came to serve famous personalities and men of letters. Libraries must be counted among civilization's crowning achievements; this elegant book is a fitting tribute to that accomplishment.
(opgehaald bij Amazon Tue, 05 Jan 2010 14:14:22 -0500)
De eerste testronde is afgelopen. Bezoek de Open Shelves Classification groep voor verdere informatie.
Snelkoppelingen |
| Ebooks | Audio | Ruilen |
| — | — | 0/80 |
De foto's tonen de ruimtes, de zalen met hun kasten en decoraties, en in die kasten de boeken. (Op een drietal foto's zijn ook menselijke wezens te zien, die als wazige schimmen getuigen van hun eigen onbenulligheid temidden de standvastigheid van het gebouw, de kasten, de boeken.) Welke boeken er staan is niet af te lezen, en wordt - behalve in vaagheden - ook niet meegedeeld. De boeken dienen hier dan ook slechts ter invulling van het decor: de bibliotheek, en hoewel velen van die boeken ongetwijfeld van onschatbare waarde zijn, zijn het natuurlijk de ruimtes die de aandacht trekken en respect afdwingen.
Bibliotheken om macht af te dwingen, ijdelheden te strelen, beloftes na te komen, passies te herbergen, ... groter, groter, grootst. Bladerend door dit boek wordt de lezer onderkomen geboden in een hang naar stilte. In elk van die zalen zal je een speld horen vallen, in elk van die zalen zal je elk omslaan van een pagina als een windhoos door je oorschelp horen wentelen, en - jawel - in elk van die zalen moet het (hoewel wellicht ook erg koud in de winter) heerlijk lezen zijn.
http://occamsrazorlibrary.blogspot.co... (