Afbeelding van de auteur.

Raymond Carver (1938–1988)

Auteur van What We Talk about When We Talk about Love

225+ Werken 18,397 Leden 297 Besprekingen Favoriet van 194 leden

Over de Auteur

Born in 1938 in an Oregon logging town, Raymond Carver grew up in Yakima, From California he went to Iowa to attend the Iowa Writers Workshop. Soon, however, he returned to California, where he worked at a number of unskilled jobs before obtaining a teaching position. Widely acclaimed as the most toon meer important short story writer of his generation, Carver writes about the kind of lower-middle-class people whom he knew growing up. His characters are waitresses, mechanics, postmen, high school teachers, factory workers, door-to-door salesmen who lead drab lives because of limited funds. Critics have said that may have the most distinctive vision of the working class. Nominated posthumously for both a National Book Critics Circle Award (1988) and a Pulitzer Prize (1989) for Where I'm Calling From: New and Selected Stories (1988), Carver is one of a handful of writers credited with reviving the short story form. Some have put Carver in the tradition of Ernest Hemingway and Stephen Crane. Carver's stories tend to be brief, with enigmatic endings, although never erupting. Violence is often just below the surface. An air of quiet desperation pervades his stories, as Carver explores the collapse of human relationships in bleak circumstances. In later works, Carver strikes a note of redemption, unheard at the beginning of his career. But for readers who are not attuned to Carver's voice of resignation, these moments may sound sentimental and unconvincing. Carver died of lung cancer in 1988. (Bowker Author Biography) toon minder

Werken van Raymond Carver

Cathedral: Stories (1983) 3,052 exemplaren
Wees alsjeblieft stil, alsjeblieft (1976) 1,849 exemplaren
Fires: Essays, Poems, Stories (1983) 548 exemplaren
Collected Stories (2009) 522 exemplaren
All of Us: The Collected Poems (1996) 487 exemplaren
A New Path To The Waterfall (1989) — Auteur — 378 exemplaren
Elephant and other stories (1988) 336 exemplaren
American Short Story Masterpieces (1987) 325 exemplaren
Beginners (2009) 288 exemplaren
Zoveel water zo dicht bij huis (1981) 231 exemplaren
Ultramarine: Poems (1986) 192 exemplaren
The Stories of Raymond Carver (1983) 171 exemplaren
The Best American Short Stories 1986 (1986) — Editor & Introduction — 97 exemplaren
Tres rosas amarillas (1988) 79 exemplaren
Where I'm Calling From {story} (1988) 65 exemplaren
In a Marine Light: Selected Poems (1984) 37 exemplaren
Vidas cruzadas (1995) 31 exemplaren
Furious Seasons (1977) 28 exemplaren
Dostoevsky: A Screenplay / King Dog: A Screenplay (1985) — Auteur — 25 exemplaren
Todos los cuentos (2016) 22 exemplaren
At Night the Salmon Move (1976) 19 exemplaren
Limonata e altri racconti (2011) 17 exemplaren
Qu'est-ce que vous voulez voir ? (2000) 14 exemplaren
Erste und letzte Stories (2002) 13 exemplaren
68 Contos de Raymond Carver (2010) 11 exemplaren
Tutti i racconti (2005) 11 exemplaren
A Small, Good Thing {story} (2011) 10 exemplaren
Winter Insomnia (1970) 9 exemplaren
N'en faites pas une histoire (1994) 6 exemplaren
Tell It All (2005) 5 exemplaren
Voorzichtig (1986) 5 exemplaren
Nobody Said Anything {story} (1992) 4 exemplaren
En aldri så liten matbit (1996) 4 exemplaren
Racconti in forma di poesia (1999) 4 exemplaren
The Calm {story} 3 exemplaren
Üks hea asi 3 exemplaren
Blackbird Pie and Other Stories (1992) 3 exemplaren
Gazebo {story} 3 exemplaren
Grannar (1991) 3 exemplaren
Louise Bourgeois 2001 (2001) 3 exemplaren
Les feux (2015) 3 exemplaren
Katedralen 3 exemplaren
Neighbors {story} 3 exemplaren
If It Please You (1984) 3 exemplaren
Le monde de Raymond Carver (2006) 3 exemplaren
Feathers {story} 3 exemplaren
Errand {story} 2 exemplaren
Dostoevsky: A Screenplay (1987) 2 exemplaren
Blackbird Pie {story} 2 exemplaren
Little Things {story} 2 exemplaren
Paviljong og andre noveller (1990) 2 exemplaren
My Father's Life 2 exemplaren
Boxes {story} 2 exemplaren
Vrij Nederland 2 exemplaren
Fogos 2 exemplaren
Bilmezsiniz Ask Nedir 2 exemplaren
Louise Bourgeois 2 exemplaren
Uit het oosten, licht (2021) 2 exemplaren
Fat {story} 2 exemplaren
Chef's House {story} 2 exemplaren
The Bath {story} 2 exemplaren
Distance {story} 2 exemplaren
Why, Honey? {story} 2 exemplaren
Fever {story} 2 exemplaren
Menudo {story} 2 exemplaren
Collectors {story} 2 exemplaren
Intimacy {story} 2 exemplaren
Een kleine weldaad 1 exemplaar
Zimska nesanica 1 exemplaar
[No title] 1 exemplaar
Αρχάριοι: (2010) 1 exemplaar
LIMONATA e altri racconti 2011 (1900) 1 exemplaar
Wovon Wir Reden 1 exemplaar
Three stories (1990) 1 exemplaar
Viewfinder 1 exemplaar
Why, Honey? 1 exemplaar
Befognád, ha szépen kérlek? (2011) 1 exemplaar
Svi mi - sabrane pesme (2017) 1 exemplaar
Signals 1 exemplaar
What is It? 1 exemplaar
How About This? 1 exemplaar
Thánh đường 1 exemplaar
The Ducks 1 exemplaar
Odakle zovem (2019) 1 exemplaar
Collectors 1 exemplaar
Night School 1 exemplaar
What's in Alaska? 1 exemplaar
Near Klamath (1968) 1 exemplaar
The Father 1 exemplaar
Yazmak Üzerine (2022) 1 exemplaar
The Idea 1 exemplaar
Poésie (2016) 1 exemplaar
Werkausgabe in vier Bänden (2002) 1 exemplaar
Un corte de pelo (2013) 1 exemplaar
Sacks {story} 1 exemplaar
Viewfinder {story} 1 exemplaar
Careful {story} 1 exemplaar
Signals {story} 1 exemplaar
What Is It? {story} 1 exemplaar
The Ducks {story} 1 exemplaar
Night School {story} — Auteur — 1 exemplaar
Sixty Acres {story} 1 exemplaar
The Father {story} 1 exemplaar
Carver Raymond 1 exemplaar
50 digte (2012) 1 exemplaar
For Tess 1 exemplaar
Peresa 1 exemplaar
Kathedrale. Kurzgeschichten (1989) 1 exemplaar
Kindling 1 exemplaar

Gerelateerde werken

The Best American Short Stories of the Century (2000) — Medewerker — 1,549 exemplaren
Literature: An Introduction to Fiction, Poetry, and Drama (1995) — Medewerker, sommige edities914 exemplaren
A Book of Luminous Things: An International Anthology of Poetry (1996) — Medewerker — 828 exemplaren
My Mistress's Sparrow Is Dead (2008) — Medewerker — 760 exemplaren
The Oxford Book of American Short Stories (1992) — Medewerker — 741 exemplaren
The Vintage Book of Contemporary American Short Stories (1994) — Medewerker — 477 exemplaren
The World of the Short Story: A 20th Century Collection (1986) — Medewerker — 460 exemplaren
American Gothic Tales (1996) — Medewerker — 454 exemplaren
Birthday Stories (2002) — Medewerker — 451 exemplaren
Points of View: Revised Edition (1966) — Medewerker — 410 exemplaren
Flash Fiction: 72 Very Short Stories (1992) — Medewerker — 394 exemplaren
The Best American Short Stories 2000 (2000) — Medewerker — 391 exemplaren
The Granta Book of the American Short Story (1992) — Medewerker — 368 exemplaren
Sudden Fiction: American Short-Short Stories (1984) — Medewerker — 362 exemplaren
100 Years of The Best American Short Stories (2015) — Medewerker — 278 exemplaren
The New Granta Book of the American Short Story (2007) — Medewerker — 211 exemplaren
Nothing But You: Love Stories From The New Yorker (1997) — Medewerker — 184 exemplaren
Granta 25: The Murderee (1988) — Medewerker — 162 exemplaren
The Best American Short Stories 1988 (1988) — Medewerker — 159 exemplaren
The Best American Short Stories of the 80s (1990) — Medewerker — 159 exemplaren
Granta 21: The Story-Teller (1987) — Medewerker — 153 exemplaren
Granta 68: Love Stories (1999) — Medewerker — 149 exemplaren
De beste Amerikaanse verhalen van het jaar (1987) — Medewerker — 129 exemplaren
Emergency Kit (1996) — Medewerker, sommige edities108 exemplaren
Soul: An Archaeology--Readings from Socrates to Ray Charles (1994) — Medewerker — 101 exemplaren
Prize Stories 2000: The O. Henry Awards (2000) — Medewerker — 96 exemplaren
American Short Stories (1976) — Medewerker, sommige edities95 exemplaren
The Norton Book of Friendship (1991) — Medewerker — 94 exemplaren
The Granta Book of the Family (1995) — Medewerker — 88 exemplaren
A Life in Medicine: A Literary Anthology (2002) — Medewerker — 80 exemplaren
The Oxford Book of Travel Stories (1996) — Medewerker — 74 exemplaren
The Best American Short Stories 1983 (1983) — Medewerker — 73 exemplaren
Granta 8: Dirty Realism (1983) — Medewerker — 72 exemplaren
Granta 14: Autobiography (1984) — Medewerker — 71 exemplaren
Great Esquire Fiction (1983) — Medewerker — 70 exemplaren
A Literary Christmas: Great Contemporary Christmas Stories (1992) — Medewerker — 70 exemplaren
The Heath Anthology of American Literature, Concise Edition (2003) — Medewerker — 67 exemplaren
Granta 147: 40th Birthday Special (2019) — Medewerker — 56 exemplaren
The Penguin Book of the Modern American Short Story (2021) — Medewerker — 50 exemplaren
Granta 12: The True Adventures of The Rolling Stones (1984) — Medewerker — 44 exemplaren
Granta 4: Beyond the Crisis (1989) — Medewerker — 36 exemplaren
The Best American Short Stories 1982 (1982) — Medewerker — 29 exemplaren
The Best American Short Stories 1967 (1967) — Medewerker — 28 exemplaren
A Good Man: Fathers and Sons in Poetry and Prose (1993) — Medewerker — 20 exemplaren
Twentieth-Century American Short Stories: An Anthology (1975) — Medewerker — 17 exemplaren
20th Century American Short Stories, Volume 1 (1995) — Medewerker — 16 exemplaren
Horse Stories (2012) — Medewerker — 15 exemplaren
A Vintage Christmas (Vintage Minis) (2018) — Medewerker — 9 exemplaren
Bright Poems for Dark Days: An Anthology for Hope (2021) — Medewerker — 9 exemplaren
Reasons to Believe: New Voices in American Fiction (1988) — Medewerker — 7 exemplaren
Cutting Edges: Young American Fiction for the 70's (1973) — Medewerker — 7 exemplaren
Presentask med fyra noveller om kärlek II (2020) — Medewerker — 3 exemplaren
Enjoying Stories (1987) — Medewerker — 2 exemplaren
TriQuarterly 48: Western Stories — Medewerker — 2 exemplaren

Tagged

Algemene kennis

Leden

Besprekingen

Briljante verhalen, nog steeds een inspiratiebron voor veel Nederlandse korte verhalenschrijvers, zoals Ton Rozeman en Sanneke van Hassel.
 
Gemarkeerd
bas22 | 10 andere besprekingen | Sep 11, 2009 |
Raymond Carver schetst een wereld die voor veel mensen wellicht vreemd en ver weg is, maar die toch een heel typische snaar raakt die ik alleen bij Amerikaanse auteurs terug vindt. Misschien is het het beeldende, bijna filmische dat je ook beleeft bij het lezen van sommige Faulknerverhalen of bij Richard Yates (Revolutionary Road). Wat gaf mij zo'n zeldzaam plezier in het lezen van deze korte verhalen? Iedere zin zindert en heeft een doel, schept een sfeer die zich aan je opdringt. De personages zijn scherp verbeeld en dragen een lot met zich mee dat weliswaar zwaar is, maar toch met een zekere manmoedigheid gedragen wordt. Dit in tegenstelling tot de verschrikkelijke nietsnutten waarmee de hoofdpersoon doorgaans te leven heeft. Juweeltjes vond ik het titelverhaal en Olifant. Het laatste gaat over een eindeloze stroom familieleden die allemaal voor even geld nodig hebben. De verteller worstelt 15 pagina's lang, vanaf zin 1, met schuldgevoel zonder dat je te weten komt waarom hij zich verplicht voelt aan al deze nietsnutten. Iets vergelijkbaars zien we ook in het verhaal "Dozen" waarin hij worstelt met een moeder die voortdurend wil verhuizen, die een thuis wil en het niet kan krijgen. De kracht van al deze verhalen is, geloof ik, dat er niet wordt toegewerkt naar een ontknoping of een clou, maar dat ze als het ware willekeurige fragmenten zijn uit een uitzichtloos leven. Ik ben benieuwd naar meer.… (meer)
 
Gemarkeerd
krekels | 1 andere bespreking | Dec 17, 2008 |

Lijsten

Prijzen

Misschien vindt je deze ook leuk

Gerelateerde auteurs

Shannon Ravenel Series editor
Tess Gallagher Introduction, Foreword, Contributor, , Author

Statistieken

Werken
225
Ook door
67
Leden
18,397
Populariteit
#1,190
Waardering
4.1
Besprekingen
297
ISBNs
466
Talen
31
Favoriet
194

Tabellen & Grafieken