StartGroepenDiscussieVerkennenTijdgeest
Doorzoek de site
Onze site gebruikt cookies om diensten te leveren, prestaties te verbeteren, voor analyse en (indien je niet ingelogd bent) voor advertenties. Door LibraryThing te gebruiken erken je dat je onze Servicevoorwaarden en Privacybeleid gelezen en begrepen hebt. Je gebruik van de site en diensten is onderhevig aan dit beleid en deze voorwaarden.
Hide this

Resultaten uit Google Boeken

Klik op een omslag om naar Google Boeken te gaan.

Bezig met laden...

De schaduw van de wind (2001)

door Carlos Ruiz Zafón

Andere auteurs: Zie de sectie andere auteurs.

Reeksen: Kerkhof der Vergeten Boeken (1)

LedenBesprekingenPopulariteitGemiddelde beoordelingAanhalingen
25,07796596 (4.11)1265
"Een jongen wordt rond 1945 door zijn vader betrokken bij occulte kringen die langzaam aan zijn leven gaan beheersen."
Onlangs toegevoegd doorJeffCoster, Dalila.92, Rennie90, LeslieMyself, llibreprovenza, Conch_Hdz, trafficjelly, Patchshank, besloten bibliotheek
  1. 287
    Het spel van de engel door Carlos Ruiz Zafón (phoenix7g, orange_epsilon)
    orange_epsilon: Prequel to The Shadow of the Wind set in Barcelona in the 1920s and 1930s. If you enjoyed the first one, you should give this one a try.
  2. 173
    Het dertiende verhaal door Diane Setterfield (rmjp518, starfishian, elizabeth.a.coates)
    elizabeth.a.coates: Both centre around books/literature, both are eloquently written, both have an element of mystery
  3. 206
    De historicus door Elizabeth Kostova (robynlinden, GodOfTheAnthill)
    GodOfTheAnthill: Both mystery novels with a similar tone and atmosphere
  4. 91
    Verhaal van een boek door Geraldine Brooks (susiesharp, BookshelfMonstrosity)
  5. 80
    De gevangene van de hemel door Carlos Ruiz Zafón (guurtjesboekenkast)
  6. 70
    Honderd jaar eenzaamheid door Gabriel Garcia Marquez (derelicious)
  7. 50
    De stad van de dromende boeken door Walter Moers (bookmomo)
    bookmomo: If you want to read more (and better!) about the love of books and reading
  8. 50
    Het geheim van Penumbra's boekwinkel 24 uur open door Robin Sloan (BookshelfMonstrosity)
    BookshelfMonstrosity: Although they have very different settings (1950s Spain in Shadow of the Wind and modern San Francisco in Mr. Penumbra's), these adventure stories, with underpinnings of romance, offer unique perspectives on the role of books and reading in our lives.… (meer)
  9. 50
    De club Dumas, of De schaduw van Richelieu door Arturo Pérez-Reverte (jhedlund, phoenix7g, Cecilturtle)
    phoenix7g: Mystery and books.
  10. 40
    Fin de siècle door Selden Edwards (Othemts)
  11. 30
    Stoner door John Williams (vivas)
    vivas: Libro excepcional,escrito de forma sencilla,culta y facil de entender
  12. 64
    Hart van inkt door Cornelia Funke (missmaddie)
  13. 42
    Een Venetiaans Geheim door Ian Caldwell (sweetiegherkin)
    sweetiegherkin: The mystery contained in a book is at the heart of both these thrillers.
  14. 31
    The Book on Fire door Keith Miller (infiniteletters)
  15. 20
    Zomaar een moord in Lissabon door Robert Wilson (ehines)
  16. 10
    Nachtfilm door Marisha Pessl (samalots)
  17. 10
    Het geheim van de kalligraaf door Rafik Schami (spiphany)
  18. 10
    De stad der wonderen door Eduardo Mendoza (caflores)
  19. 10
    Soldaten van Salamis door Javier Cercas (caflores)
  20. 00
    The Deptford Trilogy door Robertson Davies (M_Clark)
    M_Clark: The story of the Deptford Trilogy unfolds its plot in a similar way.

(toon alle 36 aanbevelingen)

To Read (80)
Bezig met laden...

Meld je aan bij LibraryThing om erachter te komen of je dit boek goed zult vinden.

Op dit moment geen Discussie gesprekken over dit boek.

» Zie ook 1265 vermeldingen

Engels (824)  Spaans (31)  Nederlands (30)  Frans (19)  Italiaans (19)  Duits (13)  Catalaans (10)  Zweeds (4)  Portugees (Portugal) (4)  Fins (4)  Deens (3)  Portugees (2)  Portugees (Brazilië) (1)  Arabisch (1)  Noors (1)  Hongaars (1)  Alle talen (967)
1-5 van 30 worden getoond (volgende | toon alle)
In het oude centrum van Barcelona ligt het Kerkhof der Vergeten Boeken. Hoofdpersoon Daniel Sempere wordt door zijn vader, weduwnaar en boekhandelaar, meegenomen naar deze geheimzinnige, verborgen wereld van verhalen.
Vanaf dat moment neemt Daniels leven een wending die hij niet had kunnen voorzien. Hij mag een boek uitzoeken en kiest De schaduw van de wind, geschreven door een zekere Julián Carax. Het boek laat hem niet meer los, ook al schudt de wereld tijdens het grauwe Franco-regime om hem heen op zijn grondvesten. Hij wil alles weten over het boek en de schrijver. En merkwaardigerwijs lijken alle mensen die hij ontmoet, ook de vrouwen op wie hij verliefd wordt, deel uit te maken van het grote spel waarvan het boek het middelpunt vormt.
  Lin456 | Oct 20, 2020 |
Een schitterende boek om vele uren van te genieten. De beschrijvingen van Carlos Ruiz Zafón geven je bij momenten het gevoel en het beeld dat je door de straten van Barcelona zwerft ook al ben je daar nooit geweest. Het verhaal is logisch opgebouwd en geleidelijk wordt duidelijker wat er aan de hand is. Ik heb me geen moment verveeld met dit boek en keek uit naar de momenten dat ik er mee kon wegdromen in een wereld die niet de mijne is. ( )
  Gert_Van_Bunderen | Mar 6, 2018 |
zg ( )
  JeanDreezen | Dec 13, 2015 |
Sprookjesachtig verhaal over een 10-jarige jongen die met zijn vader wordt meegenomen naar het Kerkhof van de Vergeten Boeken. Hij vindt daar het laatste boek van een onbekende schrijver. De zoektocht naar het leven van die schrijver geeft aanleiding tot het vertellen van telkens weer nieuwe verhalen. Alles tegen de achtergrond van de Franco-tijd in Barcelona. ( )
  stafhorst | Jan 2, 2015 |
Af en toe melig mooi en te breedsprakig, dit ten koste van de spanningsbogen. Goed geschreven, met plezier gelezen. ( )
  emile11 | Feb 26, 2014 |
1-5 van 30 worden getoond (volgende | toon alle)
It's lowdown and lazy, but here goes: ''Gabriel García Márquez meets Umberto Eco meets Jorge Luis Borges'' for a sprawling magic show, exasperatingly tricky and mostly wonderful, by the Spanish novelist Carlos Ruiz Zafón. The three illustrious meeters must surely have been drinking and they weave about a little, but steady remarkably as the pages go by.
 
Als een boekverkoper zijn tienjarige zoon meeneemt naar het paleisachtige, geheimzinnige Kerkhof der Vergeten Boeken, raakt Daniel betoverd door De schaduw van de wind. Hij neemt zich voor achter de identiteit van de schrijver Julian Carax te komen. Sterker nog: hij lijkt het leven van deze mysterieuze man te gaan leven. Tegen de achtergrond van het Barcelona van de Burgeroorlog en Franco ontrolt zich een fascinerend verhaal, of feitelijk vele verhalen over figuren die zich in de nabijheid van Carax ophielden én mensen rondom Daniel. De structuur van het verhaal is als een Russische pop, die eindeloos veel kleinere poppen in zich heeft verstopt. Carlos Ruiz Zafon (1964) heeft een fantasierijke, knappe roman geschreven vol avontuur, spanning, en liefde, die je in één adem uitleest. Zijn taalgebruik is prachtig, zijn belezenheid groot en de vertaling is vloeiend. Velen zullen van deze onderhoudende, intelligente roman genieten.
toegevoegd door Liyanna | bewerkBiblion, Fieke Nugteren
 
The Shadow of the Wind is a dream date for those who love books.... For fans of Jorge Luis Borges, Umberto Eco and other writers who craft twisting and turning plots with complex characterization, The Shadow of the Wind is not to be missed.
 

» Andere auteurs toevoegen (29 mogelijk)

AuteursnaamRolType auteurWerk?Status
Ruiz Zafón, Carlosprimaire auteuralle editiesbevestigd
Belver, JordiFotograafSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Davis, JonathanVertellerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Geel, NellekeVertalerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Graves, LuciaVertalerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Härkönen, TarjaVertalerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Schwaar, PeterVertalerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Sezzi, LiaVertalerSecundaire auteursommige editiesbevestigd
Je moet ingelogd zijn om Algemene Kennis te mogen bewerken.
Voor meer hulp zie de helppagina Algemene Kennis .
Gangbare titel
Oorspronkelijke titel
Alternatieve titels
Oorspronkelijk jaar van uitgave
Mensen/Personages
Belangrijke plaatsen
Belangrijke gebeurtenissen
Informatie afkomstig uit de Engelse Algemene Kennis. Bewerk om naar jouw taal over te brengen.
Verwante films
Prijzen en eretitels
Motto
Opdracht
Voor Joan Ramon Planas
die iets beters verdiende
Eerste woorden
Nog steeds herinner ik me de ochtend dat mijn vader me voor het eerst meenam naar het Kerkhof der Vergeten Boeken.
Citaten
Informatie afkomstig uit de Engelse Algemene Kennis. Bewerk om naar jouw taal over te brengen.
In the shop we buy and sell them, but in truth books have no owner.
He would have liked to know that somebody wanted to keep him alive, that someone remembered him. He used to say that we exist as long as somebody remembers us.
Laatste woorden
(Klik om weer te geven. Waarschuwing: kan de inhoud verklappen.)
Ontwarringsbericht
Informatie afkomstig uit de Engelse Algemene Kennis. Bewerk om naar jouw taal over te brengen.
Audio drama version; please don't combine with the book!
Uitgevers redacteuren
Auteur van flaptekst/aanprijzing
Oorspronkelijke taal
Gangbare DDC/MDS
Canonical LCC

Verwijzingen naar dit werk in externe bronnen.

Wikipedia in het Engels (1)

"Een jongen wordt rond 1945 door zijn vader betrokken bij occulte kringen die langzaam aan zijn leven gaan beheersen."

Geen bibliotheekbeschrijvingen gevonden.

Boekbeschrijving
In het oude centrum van Barcelona ligt het Kerkhof der Vergeten Boeken. Hoofdpersoon Daniel Sempere wordt door zijn vader, weduwnaar en boekhandelaar, meegenomen naar deze geheimzinnige, verborgen wereld van verhalen. Vanaf dat moment neemt Daniels leven een wending die hij niet had kunnen voorzien. Hij mag een boek uitzoeken en kiest De schaduw van de wind, geschreven door een zekere Julián Carax. Het boek laat hem niet meer los, ook al schudt de wereld tijdens het grauwe Franco-regime om hem heen op zijn grondvesten. Hij wil alles weten over het boek en de schrijver. En merkwaardigerwijs lijken alle mensen die hij ontmoet, ook de vrouwen op wie hij verliefd wordt, deel uit te maken van het grote spel waarvan het boek het middelpunt vormt.
Haiku samenvatting

Populaire omslagen

Snelkoppelingen

Waardering

Gemiddelde: (4.11)
0.5 18
1 116
1.5 27
2 290
2.5 91
3 976
3.5 397
4 2475
4.5 490
5 3027

Ben jij dit?

Word een LibraryThing Auteur.

Penguin Australia

Een editie van dit boek werd gepubliceerd door Penguin Australia.

» Informatiepagina uitgever

 

Over | Contact | LibraryThing.com | Privacy/Voorwaarden | Help/Veelgestelde vragen | Blog | Winkel | APIs | TinyCat | Nagelaten Bibliotheken | Vroege Recensenten | Algemene kennis | 164,529,269 boeken! | Bovenbalk: Altijd zichtbaar